Siden vil blive opdateret med tilmeldte både 1-2 gange i ugen.

Opdateret 15. september 2020 – næste opdatering 16. september 2020

Tilmeldte til DJS Cup 19. sep. 2020 i Virksund Sejlklub

ID Bådnavn Sejlnummer Bådtype Skippers navn Sejlklub Deltager i løb Ankomst til Virksund Tilmeldt dato
111 Saloma 4 Impala 30 Jørgen Christiansen Virksund Løb 1 – Uden spiler 19. september 24-08-2020
114 Josephine 39 Drabant 38 Mads Dolberg Skive Sejlklub Løb 2 – Med spiler 18. september 24-08-2020
116 Blues 99 Knarr Jens Kofoed Virksund Sejlklub Løb 1 – Uden spiler 19. september 27-08-2020
118 Bonito 656 Comfortina 32 Aage Karstensen Skive Sejlklkub Løb 2 – Med spiler 18. september 05-09-2020
119 Spir 134 Scankap 99 Claus Skodborg Virksund Løb 2 – Med spiler 19. september 06-09-2020
120 Tøsen 482 Comfortina 32 Kenneth Stjerneby Mortensen Virksund Sejlklub Løb 1 – Uden spiler 19. september 06-09-2020
121 Olivia 88 Hallberg Rassy 342 Kristian Brøns Nielsen Virksund Løb 1 – Uden spiler 18. september 07-09-2020
123 Kanalje 93 Knarr Kristian Petersen Skive Sejlklub Løb 1 – Uden spiler 18. september 09-09-2020
124 Sinus 434 H-båd Claus Brandt Hvalpsund Løb 2 – Med spiler 18. september 12-09-2020
125 Wiley-X 195 Melges 24 Niels Dolberg Skive Sejlklub Løb 2 – Med spiler 19. september 13-09-2020
126 Kryss/Hancock 67 BB10Meter Søren Koitzsch Skive Sejlklub Løb 2 – Med spiler 18. september 13-09-2020
127 Birdsong 192 Maxi 84 Jørgen fuglsang Virksund Løb 1 – Uden spiler 18. september 14-09-2020
128 Maggie 26 Mouquito Mikael Viborg Løb 1 – Uden spiler 18. september 14-09-2020
129 dolche vita 362 dehler 34 jonas vig viborg sejlklub Løb 2 – Med spiler 18. september 14-09-2020
130 Blade 280 Banzai 280 Per svendsen Skive Løb 2 – Med spiler 18. september 15-09-2020

Tilmeldte til Fjordfræseren 29. aug. 2020 i Glyngøre Sejlklub

ID Bådnavn Sejlnummer Bådtype Skippers navn Sejlklub Deltager i løb Tilmeldt dato
92 Misty DEN 363 Luffe 3.6 Søren Christiansen Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 28-07-2020
93 X-C-Pole DEN6842 Xp-33 Stig Laursen Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 06-08-2020
94 Blues OD 99 Knarr Jens Kofoed Virksund Sejlklub Kapsejlads DH uden spiler/genakker 11-08-2020
95 Pelle P 205 Melges 32 Micael Hornstrup Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 13-08-2020
97 Sixtus DEN 36 X4.3 Harry Laustsen Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 14-08-2020
98 Blade 280 Banzai 280 Per svendsen Skive Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 16-08-2020
99 Simple DEN 63 Salona 37 Per Rasmussen Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 17-08-2020
101 Nordlys DEN 96 SCAN-KAP 99 Niels Korsgaard Glyngøre Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 19-08-2020
102 XX Martha DEN 173 X-332 Henrik Nielsen Morsø Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 20-08-2020
103 Snøvs DEN 73 SCAN-KAP 99 Heine Munkholm Gyldendal Bådlaug Kapsejlads DH med spiler/genakker 20-08-2020
104 Lisbeth Venø DEN 98 Bavaria C33 Mads Sørensen MSogM Kapsejlads DH med spiler/genakker 21-08-2020
105 MIXX DEN 71 X372 Preben Flæng Gyldendal Bådlaug Kapsejlads DH med spiler/genakker 22-08-2020
106 Duet IF Jeanet Nielsen Morsø Familiesejlads 23-08-2020
107 LA-MAJ 47 HANSE 461 Henning Pedersen Struer Sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 24-08-2020
109 Champagne Den 405 Dehler One Off John Kirkegaard Stephansen Skive Sejlklub Familiesejlads 24-08-2020
110 Wiley X Den 195 Melges 24 Niels Dolberg SSJ Kapsejlads DH med spiler/genakker 24-08-2020
112 Saloma 4 Impala 30 Jørgen Christiansen Virksund Sejlklub Kapsejlads DH uden spiler/genakker 24-08-2020
113 Kryss/Hancock Den 67 BB10m Søren Koitzsch SSJ Kapsejlads DH med spiler/genakker 24-08-2020
115 dolce vita 362 dehler 34 jonas vig viborg sejlklub Kapsejlads DH med spiler/genakker 24-08-2020